Brněnský projekt vyhrál evropské ocenění

Čt, 03/05/2018
Brněnský sociálně inovativní projekt Rapid Re-Housing, díky kterému padesát brněnských rodin v bytové nouzi získalo možnost bydlet ve standardním nájemním bytě, vyhrál první cenu v evropské soutěži inovačních projektů Sozial Marie. Za úspěchem projektu stojí Magistrát města Brna, několik brněnských městských částí, Ostravská univerzita a IQ Roma servis, z.s.
 
V den oslav 1. Máje byly v Rakousku udělovány ceny za nejlepší evropský inovační projekt. Bylo přihlášeno více než 200 projektů. Z 30 nominovaných byl  projekt Rapid Re-housing  vyhodnocen jako úplně nejlepší.
"Je to velká čest pro náš tým i pro město Brno. A motivace dotáhnout to a skutečně ukončit bezdomovectví rodin v Brně úplně. Každé dítě má prostě právo vyrůstat v důstojném prostředí.
Za IQ Roma servis, jako poskytovatele podpory v udržení bydlení pro 50 rodin projektu Rapid Re-housing  jsme rádi, že projekt získal tak prestižní ocenění, ale největším uznáním je to zejména pro město Brno, které se právě tímto projektem aktivně postavilo k řešení bezdomovectví ve městě Brně.  Adam Fialík, vedoucí terénní práce Brno, IQ Roma servis, z.s.
 
Projekt nabídl padesáti brněnským rodinám, které bydlely v soukromých ubytovnách, azylových domech a jiných formách bytové nouze, možnost bydlet ve standardním nájemním bytě s intenzivní podporou pro jeho udržení. Poskytovatelem bydlení je Magistrát města Brna a několik brněnských městských částí. Poskytovatelem podpory v oblasti sociální služeb je místní nevládní organizace IQ Roma servis.
 
Dopad projektu vyhodnocuje vědecký tým z Ostravské univerzity a Masarykovy univerzity v Brně metodou randomizovaného kontrolovaného experimentu. Ten umožňuje izolovat vnější faktory porovnáním intervenční a kontrolní skupiny. 
Rodiny se nastěhovávaly od září 2016 do června 2017. K dnešnímu dni si udrželo bydlení 48 rodin. 
 
Kontakt:
Adam Fialík, vedoucí terénní práce Brno
IQ Roma servis, z.s., Vranovská 846/45
tel.: 731 654 576
 
foto použito z předání cen, Maximilian Rosenberger: https://www.sozialmarie.org/de/news/5605 
Facebook Twitter Youtube More...