Happening v rámci kampaně mypracujeme

Brno, 21. 11. 2013: To, že Romové pracují a chtějí pracovat veřejně šíří samotní Romové nejenom prostřednictvím medailonků, ale také z očí do očí lidem na ulicích Brna.  Samotní Romové se vydávají ulicemi Brna a prostřednictvím sloganů a vlastních osobních příběhů se snaží nabourávat předsudky vůči Romům. 

Na podporu kampaně mypracujeme.cz realizovanou občanským sdružením IQ Roma servis se rozhodli Romové vytvořit veřejný happening ve městě Brně. Happeningem chtějí zdůraznit, že opravdu pracují a chtějí pracovat. Při osobitých rozhovorech s lidmi na ulicích mimo jiné rozdávají i propagační předmět podporující myšlenku kampaně "pracovní rukavice".

Do kampaně se zapojilo několik desítek Romů, kteří se nebáli zveřejnit svůj osobní příběh a pokusit se tak nabourat předsudky, které v české společnosti vůči Romům jsou. "Děkujeme všem statečným, kteří svůj příběh předávají dál a nejenom, že tímto podporují myšlenku kampaně, ale také motivují další statečné, kteří se k podpoře kampaně přidávají", vyjádřil se Martin Máša, koordinátor.

Celá galerie ke shlédnutí zde.

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...