Když se chce

Podpora komunitní práce je důležitou, ale nejednoduchou součástí práce IQ Roma servisu. Předpokladem pro komunitní práci je vytvoření důvěry s komunitou a vložení vlastní energie pro zájmy komunity.

Ve Vyškově přirozeně vznikla komunita lidí z obyvatel domu na Albrechtové ulici, kteří mají zájem zlepšit prostředí, ve kterém bydlí. Několik sezení ukázalo, že jejich zájem je opravdový a často se ubírá k prostoru, který mají za domem. Tento prostor, který má sloužit zejména jako park pro děti, nejenomže pro děti není zcela vhodný, ale ještě ke všemu se zde nashromáždilo velké množství přírodního odpadu (jehličí, šišky, ulomené větve).

Obyvatelé domu se tak jednoho dne rozhodli, že sami tento prostor vyklidí. Požádali IQ Roma servis o spolupráci při jednání s městem s žádostí o přistavění kontejneru na odpad. Netrvalo dlouho a kontejner technické sítě města Vyškov dne 24. 7. 2015 kolem patnácté hodiny přistavilo.

Již za necelou hodinu po přistavení kontejneru se začalo s vyklízením odpadu. Úklid s velkým nadšením spustily nejprve děti, ovšem posléze se přidali i jejich rodiče, kteří udělali velký kus práce. Shrabávali udusané jehličí, nakládali odpad do kontejneru a nakonec prostor i vymetli. Společně naplnili plný kontejner přírodního odpadu a s pocitem vytvoření příjemnějšího prostředí pro odpočinek a vyžití dětí v podvečerních hodinách kontejner uzavřeli.

 

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...