Podpora kandidatury Víta Alexandera Schorma na post ombudsmana

Út, 11/02/2020

Podporujeme kandidaturu Víta Alexandera Schorma na post ombudsmana. Hlavními důvody naší podpory jsou, vedle jeho erudice a profesních zkušeností (z pozice poradce předsedy Nejvyššího soudu Otakara Motejla, pozdějšího prvního ombudsmana, vedoucího kanceláře bývalého místopředsedy vlády Pavla Rychetského, dnes předsedy Ústavního soudu ČR a nyní jako vládního zmocněnce u Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku), jeho názory na roli, poslání ombudsmana.

V jeho myšlenkových linkách jsou patrné stopy Otakara Motejla i Anny Šabatové. Právě navázání na pojetí role ombudsmana Annou Šabatovou chápeme jako příslib pokračování snah a praxe, které budou přínosem i pro menšiny a občany z vyloučených lokalit.

Názory V.A.Schorma, že ombudsman má být apolitický, má přispívat k naplňování základních práv a svobod občanů, že jde vždy o obyčejné lidi, kteří potřebují pomocnou ruku, že nelze zůstávat v rovině různých klišé a zjednodušení, to vše bez ohledu na to, zda jde o Romy, jiné menšinové skupiny či většinovou skupinu, takové názory dávají naději a víru na zkvalitnění občanské společnosti. Společnosti, ve které mají své nezadatelné místo i lidé z vyloučených lokalit.

Proto, a s vizí pokračující spolupráce, vyslovuje IQ Roma servis, z.s. svoji podporu právě takovému kandidátovi.

 

Facebook Twitter Youtube More...