VÁNOČNÍ BENEFICE GENDALOS

Po, 19/12/2016

Vánoční benefice Gendalos přinesla 24 000,- do fondu pro romské studenty

Slavnostní vánoční atmosféra, organizační studentský tým, bramborový salát i romské koledy.
7. prosince jsme již potřetí společně s romskými studenty programu Gendalos uspořádali vánoční benefici, která rozezněla celé íkvéčko. Díky vybraným 24 000,- můžeme nadále podporovat motivované romské studenty v jejich cestě za vzdělávacími a profesními úspěchy.

Vánoční benefice je slavnostní akcí, která se koná v prostorách IQ Roma servis a probíhá zcela v režii pracovníků a studentů vzdělávacího programu Gendalos. Cílem vánoční benefice je získat finanční prostředky do stipendijního fondu pro motivované romské žáky. Ti si tak mohou v průběhu roku pořídit učební pomůcky, jízdné nebo vzdělávací kurzy, na které by vzhledem ke své finanční situaci neměli prostředky. Studenti zajišťovali hladký průběh akce od začátku až do konce: věšeli vánoční výzdobu, vítali hosty, pomáhali s přípravou občerstvení i v šatně. Stěžejní roli měl jeden ze studentů, Jan Sýkora, který diváky celým večerem provázel jako moderátor.

Hlavním dějištěm benefice byl multifunkční sál, kde si mohli návštěvníci prohlédnout a zakoupit vyšívané obrazy romské umělkyně Markéty Šestákové. V prostorách celého „íkvéčka“ pak mohli hosti volně korzovat, ochutnávat benefiční občerstvení od SEM TAM Lucie a Královny Food i speciality z kuchyně samotných pracovníků “Íkvéčka“.

v rámci benefice vystoupili na podporu romských studentů klavíristka Emilie Molačková, muzikanti pod vedením Gejzy Horvátha a Amaro records a akustické duo složené ze zpěvačky Anety Galisové (Prague Conspiracy) a Davida Machalického (Skywalker). Poslední jmenovaná zpěvačka, Aneta Galisová, se stala v průběhu večera také novou patronkou programu Gendalos. Během večera jsme společně se studenty také slavnostně otevřeli knihovnu, ze které si budou moci půjčovat povinnou četbu, audioknihy i komiksové knížky. Již tradičně se konala také benefiční dražba, v níž si návštěvníci mohli zakoupit například poukaz na nahrávací hodiny v komunitním studiu Amaro Records nebo voucher na celodenní workshop od Obsahové agentury, či výživový plán, který poskytl vysokoškolský student a „Gendalosák z Břeclavi, Milan Žigmond. Závěrem večera pronesl několik slov a požehnání speciální host, jezuitský kněz František Lízna, a udělal tak za beneficí duchovní tečku.

Vánoční benefice byla realizována za podpory projektů MŠMT, NROS Pomozte dětem (Knihovna Gendalos) a nadace Karla Janečka, který poskytl finanční prostředky zajištění benefice.  Více informací o programu Gendalos můžete najít na jeho webových stránkách (http://gendalos.cz/) a na oficiální FB skupině (https://www.facebook.com/program.gendalos). 

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...