Vyškov: V minulém roce jsme tančili, mluvili francouzsky a báli se!

S dobrovolníky je nám dobře

V minulém pololetí ve Vyškově začaly dva zajímavé projekty podpořené dobrovolnickou činností, což bylo prima minimálně ze dvou důvodů: 1) dvě osoby se rozhodly investovat svůj volný čas a zkušenosti do programu pro děti a dospívající a nic za to nechtěly; 2) děti a dospívající to bavilo!
Zahájili jsme kroužek pro malé i větší děti se základy francouzštiny s rodilou mluvčí… Oui, vraiment! A bavili se tancem „pouličního typu“ – street dancem, breakdancem a jinými, co nám ukázala dobrovolnice z Vyškova. Obě aktivity mají vzhledem ke studijním povinnostem dobrovolnic momentálně stopku, a to nás mrzí…
Naštěstí jsme nezůstali ve Vyškově na tu radost sami a zdá se, že o další zájmovou aktivitu se nám postará nový dobrovolník…Předem díky! Tentokrát budeme tužit tělíčka – nejenom, že se nám chystá ukázat, jak všemožně můžeme cvičit a posilovat, ale probere s námi i co máme jíst, když chceme být ve formě. A to my chceme, takže se těšíme!
Dobrovolníci nám dělají radost a my umíme udělat radost jim. Vážně, říkali to! Takže, jestli někdo přemýšlí, že by pro sebe udělal něco pěkného, rádi s ním probereme, co nás baví a jak to zařídit, abychom se mohli potkávat. Dobrovolníkům čest a slávu!
 

Skupinové schůzky nad čtením a angličtinou

Od Nového roku posiluje Vyškovský tým kolegyně Markéta Musilová, která – a to jsme rádi – dojíždí jednou týdně za vyškovskými školáky, aby s nimi trénovala čtení a nabídla jim zábavný program s angličtinou. Máme zatím za sebou dvě pohodová setkání a přemýšlíme nad nejlepším formátem – už víme, že komiksy děti baví a že správnému hláskování anglických slovíček prospěje písnička. Vítáme tě, Markéto, ve Vyškově a přejeme ti další dobré nápady.
 

Halloween – díky za pozvání!

V sobotu 14. 11. jsme byly pozvány na akci, kterou organizovali Karel a Dagmar Janečkovi – šlo o halloweenskou zábavu pro děti i dospělé. Celé zajištění akce si vzali na starost sami, my jsme jen velmi drobně pomáhaly. Akce byla otevřená pro každého, kdo chtěl přijít. Karel a Dagmar s dětmi a kamarády dokonce nacvičili vynikající hororová představení – bály se nejen děti, ale i dospělí. Hodně jsme tančili, soutěžili a bavili se, proběhla soutěž masek a také rozdávání balíčků se sladkostmi, tombola.  Je opravdu skvělé spolupracovat s lidmi, kteří rádi dělají radost a program pro druhé, kteří jsou zapálení a ve svém volném čase ochotní udělat něco pro komunitu.
 
Autorky: Silvie Elsnerová a Jana Králová
Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...