Mezinárodní den Romů mým pohledem

Dne 8.dubna 2015 se opět uskutečnil Mezinárodní den Romů v Brně na Náměstí Svobody. Za vznik akce vděčíme neziskové organizaci IQ Roma servis.

Jelikož v téhle organizaci pracuji, tak jsem tenhle rok pomáhal organizovat a pořádat tuhle akci. Akce se nám myslím velice vydařila, lidé zde mohli nahlédnout do romské kultury, poznat tradice a zvyky. Můj pohled na tuhle akci je takový, že když jsem stál na tom náměstí a rozhlédl se a viděl  všechny ty stánky a ženy v romském oblečení, tak jsem si uvědomil, že i my Romové máme co nabídnout majoritě a celému světu.

Romky v krojich

Často se mě lidé ptali, co právě probíhá za akci a já hrdě odpověděl, že dnes mají Romové po celém světě svátek. A takhle si ho my Romové v Brně slavíme. Někteří lidé s údivem na to vše koukali a nechápali co se děje najednou před nimi stála spousta Romů, kteří tančili, zpívali a užívali si svůj den.

Vystoupilo zde mnoho začínajících romských kapel např. Čohanas, SaKhetane a Make it Funky, měli jsme zde i taneční vystoupení s tradiční romským tancem (Merci, Pirouš Rouža) a také s moderním tancem (Dance the Yard). 

Takže jsem šťastný, že pořád máme co nabídnout a ukázat všem náš talent. Jsem opravdu velmi rád, že tenhle svátek máme. Chtěl bych říct, že jsem hrdý na to že jsem Rom.  

Te aven saste the Bachtale ROMALE !!! 

Facebook Twitter Youtube More...