Kurzy online bezpečnosti pro děti z klubu

Od 7. února jsme začali díky finanční podpoře ČSOB realizovat kurzy online bezpečnosti pro děti od 6 – 15 let. Pravidelně 1x týdně probíhaly kurzy v PC učebně na Vranovské 45. V dubnu jsme završili pravidelné kurzy workshopem o tom, jak se chovat na sociálních sítích bezpečně. Témata, která se v rámci kurzů probírala, byla následující: jak si bezpečně nastavit heslo na mailu či sociálních sítích, dále jak se chovat na sociálních sítích, jaké informace jsou bezpečné sdílet s přáteli na sociálních sítích, co již není bezpečné a také se děti dozvěděly, jaká nebezpeční jim hrozí na sociálních sítích a jak se vůči těmto nebezpečím bránit.

Nástupem slunných měsíců jsme začali pořádat pravidelné diskuze a workshopy ve venkovních prostorách Plácku. V rámci těchto setkání se více zaměřujeme na téma kyberšikany a rozhraní facebooku, jako jedno z nejvíce navštěvovaných sociálních sítí našich klientů.

Nyní nás čeká společná závěrečná hra se staršími dětmi, která proběhne 27.7. na Plácku, kdy děti které se zúčastní budou mít možnost získat cenné odměny. 

 

 

Lokalita: 
Facebook Twitter Youtube More...