O krok dál

Cílem projektu je v rámci 3 vybraných lokalit (Brno, Břeclav, Vyškov) přispět ke zplnomocnění Romů a Romek k iniciativám podporujícím zlepšení sousedských vztahů a životních podmínek v kontextu vzdělávání a bydlení prostřednictvím fungování 3 jádrových skupin, které se ve svých lokalitách budou aktivně podílet na realizaci pravidelných i jednorázových komunitních aktivit a motivovat další členy cílové skupiny k jejich zapojování.
 
V Brně budeme usilovat o povzbuzení proaktivnosti cílové skupiny romských studentů vzdělávacího programu Gendalos tak, aby byli sami aktivními hybateli dění, a to nejen v rámci plánovaných komunitních aktivit. Ve Vyškově zaměříme pozornost na rozvoj vědomostí a kompetencí jádrové skupiny a zároveň ke zlepšení sousedských vztahů a prostředí v rámci dvou nájemních domů v ulici Albrechtova, Pivovarská. Břeclavská komunitní práce bude navazovat na rozvoj již fungující jádrové skupiny v lokalitě Na Zahradách. Hlavním záměrem je posílení motivace cílové skupiny k proaktivnosti při plánování a realizaci jednotlivých komunitních aktivit.
zobrazit více informací

Finanční podpora: Projekt je realizován za finanční podpory Rady vlády pro záležitosti romské menšiny

Komunitní pracovník v lokalitě Brno: Kristina Studená

e-mail: kristina.studena@iqrs.cz 

Komunitní pracovnice v lokalitě Břeclav: Alena Gronzíková

e-mail: alena.gronzikova@iqrs.cz

Komunitní pracovnice v lokalitě Vyškovska: Silvie Elsnerová

e-mail: silvie.elsnerova@iqrs.cz

 

Doba realizace: 
1. 1. 2019 - 31. 12. 2019
Donátoři:


Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

02
Zář

Sláva vítězům, čest poraženým

Lokalita:
Projekt: 

Sláva vítězům, čest poraženým, 

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →
28
Srp

Jak jsme prosvištěli pohádkovým lesem

Lokalita:
Projekt: 

Hru Pohádkový les vymyslel jeden tatínek – líbilo by se mu, kdyby se dítě setkávalo s pohádkovými postavami a plnilo drobné úkoly. My jsme se toho nápadu chytily a se ženami jsme se rozhodly, že takovou hru připravíme pro děti a uděláme ji tak, aby byla přenositelná.

Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →