Radijojo

Projekt Radijojo je nazvaný podle partnerské organizace (plným jménem Radijojo World Children's Media Network), která jej zaštiťuje. Jedná se o neziskovou vzdělávací organizaci, která provozuje rádio a další online platformy, jejichž hlavním krédem je "od dětí dětem". V současnosti propojuje děti ze 100 různých zemí po celém světě, a to právě prostřednictvím rádia a internetu. Tato média využívá jako aktivní nástroje s cílem mezikulturního propojování dětí a globálního učení. Tento rozsáhlý projekt, do kterého je zapojen v rámci České republiky také IQ Roma servis, byl oceněn a podpořen organizacemi UNESCO, UNICEF, Evropskou komisí a také Německou federální vládou.  

V rámci spolupráce se v Brně v IQ Roma servisu uskuteční týdenní interaktivní workshop určený pro děti a mládež, zaměřený na sdílení životní reality českých dětí s dětmi z jiných zemí. Na programu bude vytváření obrázků a fotografií, nahrávání rádiových relací, zajímavých rozhovorů a všeho, co děti zajímá a tvoří jejich každodenní život.
 

zobrazit více informací

Finanční podpora:

Projekt je realizován za podpory německé organizace Radijojo World Children's Media Network.

 

Kontaktní osoba:

Mgr. Daniela Drnková

tel.: +420 543 213 310

e-mail: daniela.drnkova@iqrs.cz

Doba realizace: 
únor - květen 2015
Facebook Twitter Youtube More...


Aktuality projektu

20
Dub

Jarní prázdniny s rádiem JOJO

Projekt: 
V období jarních prázdnin, konkrétně v termínu 23. -. 27. února 2015 se v Brně uskutečnil pětidenní workshop pro děti navštěvující IQ Roma servis. Hlavní program probíhal v brněnském centru organizace, kam však po celý týden dojížděly také děti z Bučovic a Břeclavi.
Facebook Twitter Youtube More...
Číst dál →