Zdravě a bezpečně v klubu

Cílem projektu je zajištění kontinuální nabídky specifických preventivních aktivit realizovaných v nízkoprahovém klubu pro děti a mládež pro výše popsanou cílovou skupinu. Předkládaný projekt vychází ze zkušeností v práci se sociálně znevýhodněnými dětmi a mládeží a realizací preventivních aktivit v minulých letech.

Projekt rozšiřuje běžnou nabídku volnočasových aktivit o systematický preventivní program. V roce 2018 budou 3 zvolená preventivní témata zpracována formou workshopu, besedy nebo semináře.

Aktivity se zaměřují na:

•  informování cílové skupiny a seznámení s důsledky sociálně patologických jevů
  • předcházení sociálně patologickým jevům
  • způsoby řešení krizových situace
  • zprostředkování poradenství a dalších návazných služeb

zobrazit více informací

Finanční podpora: Projekt je realizován za finanční podpory statutárního města Brna

Programy:

Ve dnech 22.-24.10.2019 proběhl již tradičně na Plácku fotbalový turnaje s názvem Poslední kopanec. Fotbalového turnaje se celkem zúčastnilo na 24 hráčů a cca 40 diváků. Turnaj proběhl na Plácku Svitavském nábřeží. Všichni zapojení hráči se účastnili preventivního workshopu na téma kriminalita. Nejlepší tým získal fotbalový míč a pohár. Turnaj byl pro hráče napínavým soubojem, hráli naplno a až do poslední minuty. Hráči měli možnost zúročit své zkušenosti, které během tréninku přes prázdniny u nás získali. Zároveň to bylo i malé rozloučení se sezonou 2019 na Plácku.