Od začátku války na Ukrajině jsme se zaměřili na pomoc ukrajinským Romům.

Vznikl tým lidí napříč naší organizací, kteří pomáhali na brněnském výstavišti s tlumočením, hlídáním dětí i koordinací. S postupem času jsme začali poskytovat sociální a další služby i v prostorách naší organizace,

na míru lidem, kteří přišli z Ukrajiny, a převzali jsme péči o provoz stanového městečka nedaleko Masarykova okruhu.

Náš předškolní klub začalo navštěvovat 14 ukrajinských dětí, které připravujeme na nástup do mateřských a základních škol.

Pracovníci Vzdělávacího programu Gendalos učí děti češtinu a pomáhají jim s nástupem do základních škol. V odpoledních hodinách pak s dětmi podnikají výlety do okolí.

V Kariérovém centru pomáháme s hledáním práce, ale i se zajištěním nezbytných věcí pro její výkon. Do této chvíle se podařilo již 8 mužům zajistit práci na stavbě, další ukrajinští Romové se zapojili do pomoci s provozem stanového městečka.

Stanové městečko slouží jako dočasné ubytování pro lidi, kteří čekají na lustraci nebo její výsledek z maďarské strany, případně na přesun do ubytování. Ve stanovém městečku naši pracovníci zajišťují provoz, program pro děti, psychickou podporu a tlumočení.

Do městečka je zakázán vstup lidem mimo personál z důvodu ochrany soukromí ubytovaných.

Josef-Vlach

Kontaktní osoba:

Josef Vlach
775 867 363

Budeme rádi za vaši podporu, ať už finanční nebo ve formě hmotných darů.

Pomoci spolu s námi můžete prostřednictvím portálu darujme.cz

Z hmotných darů uvítáme v tuto chvíli (situace se dynamicky mění) především:             

Drogerii – základní balíčky pro ženy (vložky, šampon, mýdlo, deodorant)                           

Potřeby pro děti – jednorázový sunar, plenky, hygiena                                                       

Věci na spaní – deky, spacáky        

Profilové fotky na web

Kontaktní osoba pro hmotné dary:

Petra Borovičková
+420 733 127 471

Pracovníci z pobočky v Břeclavi spolupracují se sociálním odborem města Břeclavi i s dalšími obcemi v okolí. Pomáhají ukrajinským Romům s komunikací s úřady, tlumočením a zajišťují základní věci jako je jídlo nebo hygienické potřeby. Pro maminky s nejmenšími dětmi jsme od Adry získali 3 kočárky. Děkujeme!

Děkujeme za finanční podporu Nadaci Olgy Havlové

Co je u nás nového

Příběh Josefa

Příběh Josefa

Příběh vznikl v rámci projektu PRÁCE PRO VŠECHNY – komplexní podpora zaměstnanosti zvláště ohrožených osob v Brně, který je realizován za podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus.
Příběh Evy

Příběh Evy

Příběh vznikl v rámci projektu PRÁCE PRO VŠECHNY – komplexní podpora zaměstnanosti zvláště ohrožených osob v Brně, který je realizován za podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus.
Metodika RESLIPEN!

Metodika RESLIPEN!

Projekt je realizován finančním mechanismem Norských fondů 2014 – 2021 v rámci LP – Programu Lidská práva, prostřednictvím Ministerstva financí České republiky.   Case management na základních školách přináší strukturovaný