Mají ambice a odhodlání. Podpořme je na cestě za maturitou.

I přes jejich motivaci a touhu uspět v životě se musí potýkat s mnoha překážkami. Často nemají vhodné místo pro učení, potýkají se s tlakem společnosti spojeným se stereotypy a nerovnostmi vůči nim. Nemají přístup k potřebným učebním pomůckám a výukovým zdrojům. Přesto jdou za svými cíly. David si chce založit e-shop, Ketrin by se chtěla stát chirurgem, Lucka laborantkou. 

Podpořme jejich odhodlání a darujme jim šanci na lepší budoucnost.

“Na maturitu jsem se učil v koupelně, bylo to jediné místo, kde byl klid.”

Jirka, absolvent Vzdělávacího programu Gendalos 

INFOGRAFIKA

Výsledkem těchto bariér je, že z každých pěti dětí, které čelí riziku sociálního vyloučení, pouze jedno z nich dosáhne vyššího vzdělání, než mají jejich rodiče. 

Nyní máme příležitost je podpořit na cestě k úspěchu ve vzdělávání a lepší budoucnosti. 

  • V IQ Roma servis ročně podpoříme 190 dětí a mladých lidí na cestě za vzděláním. 
  • V loňském roce jsme dětem poskytli 2450 hodin doučování. 
  • 7 studentů z 8 s námi úspěšně zvládne maturitu. 
  • 44 % našich středoškoláků studuje maturitní obor. 
  • 73 % žáků a studentů s námi postupuje do dalšího ročníku či studia. 

 

Podpořme jejich odhodlání a darujme jim šanci u maturit.  

 

“Když jsem byl na základce, doma jsme na tom nebyli finančně dobře. Proto, když jsem se rozhodoval, kam půjdu na střední školu, rozhodl jsem se pro Obchodní akademii. Chtěl jsem porozumět financím a obchodu, abych jednou dokázal svoji rodinu zajistit.”  

David, student Obchodní akademie. 

PŘÍBĚHY ODHODLÁNÍ

Příběhy studentů a studentek budou přibývat postupně.

Ketrin je odhodlaná a ambiciózní studentka prvního ročníku zdravotní školy, která má jasný sen: stát se jednou chirurgem. I přes překážky a náročné přijímačky, které musela překonat, pokračuje ve studiu s odhodláním.

V následujícím rozhovoru nás Ketrin vtáhne do svého příběhu, kde odhalí nejen své boje a výzvy, ale také odhodlání a touhu pomáhat lidem.  

 

CELÝ PŘÍBĚH

RÍŠA

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

PŘÍBĚHY Z NÍZKOPRAHU

Naše vzdělávací programy nejsou omezeny pouze na studenty středních škol či žáky devátých ročníků. Nízkoprahové zařízení úspěšně poskytuje doučování i mladším dětem. Naše metody spočívají v interaktivních a zábavných formách vzdělávání, které mají za cíl nejenom posílit znalosti, ale také inspirují k výběru dalšího vzdělávání.

Pomocí inovativních přístupů se snažíme vytvářet stimulující prostředí pro naše mladé účastníky. Náš klub není jen místem pro doučování, ale spíše prostředím, kde se děti učí s radostí. Chceme budit jejich zájem a podněcovat jejich kreativitu, abychom společně otevřeli dveře k dalším příležitostem a k úspěšné maturitě. 🙂

O vzdělávacím programu Gendalos:

Ve vzdělávacím programu Gendalos podporujeme romské studenty a studentky na jejich cestě za dobrým vzděláním. Chceme, aby si mohli plnit své sny. Rozjed vlastní e-shop, stát se chirurgem, laborantkou nebo programátorem.  

Není potřeba dělat zázraky – někdy i drobnost jako učebnice nebo jízdné do školy posune tyto odhodlané studenty k jejich vysněné profesi a uchrání je od předčasného ukončení studia. Vedle zajištění financí na studium nabízíme doučování, radíme, jak si vybrat střední školu. Pořádáme velká setkávání studentů, aby věděli, že na to nejsou sami.