DAVIDOVA CESTA ZA VZDĚLÁNÍM A ÚSPĚCHEM

DAVIDOVA CESTA ZA VZDĚLÁNÍM A ÚSPĚCHEM

David studuje třetím rokem Obchodní akademii na Kotlářské. Je vynikajícím příkladem toho, jak se odhodlání a tvrdá práce mohou spojit s podporou ze strany vzdělávacího programu Gendalos a změnit život. David nastoupil na střední školu jako nadějný fotbalový hráč. Ve chvíli, kdy přešel ze základní školy do středoškolského života, musel přeorganizovat svůj čas a rozhodl se skončit s fotbalem a naplno se věnovat studiu. 

 

„Přišlo mi důležité rozumět obchodu a financím.“ 

Když se v deváté třídě David rozhodoval, jakým směrem se bude ubírat jeho budoucí kariéra, rozhodl se pro marketing a ekonomiku. „Nebyli jsme tehdy na tom finančně doma moc dobře a já si tak uvědomoval, jak důležité je rozumět financím a obchodu. Chtěl jsem jít studovat ekonomiku, účetnictví a marketing, abych v budoucnu mohl zajistit svoji rodinu,“ popisuje své rozhodnutí David. 

Zpočátku nevěděl, pro kterou školu se rozhodnout, ale díky možnosti stáže v zahraničí se rozhodl pro Obchodní akademii, která nabízela program Erasmus+. David tak dostal příležitost navštívit Dublin. „Pracoval jsem tam jako účetní. Skenoval jsem, kopíroval papíry, psal jsem emaily různým firmám. Změnilo mi to pohled na tu práci. Nečekal jsem, že to bude taková byrokracie a všechno bude tak zdlouhavé. Teď vím, o čem ta práce je a stále se tomu chci věnovat,“ hodnotí svoji stáž v Dublinu. 

 

„Maturita je dnes základ.“ 

Nyní má před sebou David nový projekt. Pořádá školní Miss s obchodním záměrem prodat na akci co nejvíce Corn dogu. Projekt bere zodpovědně a jako příležitost vyzkoušet si marketingové nástroje v praxi. Příští rok čeká Davida maturita. Tu bere jako základ a dobrý start do života. „Dřív, např. pro generaci mých rodičů, byla základní škola to hlavní, ale jestli pak půjdou dál studovat, už taková samozřejmost nebyla. Mít maturitu mi v dnešní době přijde jako základ. Ani mě nenapadlo, že bych po základní škole se studiem skončil,“ popisuje své rozhodování ohledně studia David. 

 

David má odhodlání na sobě pracovat a začít s podnikáním 

Do budoucna má David velké plány. Chtěl by rozjet vlastní e-shop a zvažuje také pokračování se studiem na vysoké škole. Podporu Vzdělávacího programu Gendalos během svého studia považuje David za důležitou. „Je dobře, že existuje Gendalos. Pro studenty jako jsem já, kteří nemají takové možnosti, je studium příležitostí splnit si své sny. O to víc máme odhodlání na sobě pracovat,“ dodává na závěr našeho rozhovoru David. 

Vaše podpora pomáhá Davidovi a dalším studentům dosáhnout jejich snů. Přispěním do stipendijního fondu programu Gendalos můžete pomoci dalším studentům a studentkám naplnit svůj potenciál a otevřít jim cestu k úspěchu.   

Společně můžeme změnit životy a budoucnost mladých romských studentů a studentek. 

 

Podpořte spolu s námi mladé romské studenty a studentky na cestě za kvalitním vzděláním