LUCČINA CESTA K VĚDĚ VEDE PŘES UČEBNICE A PRAXE V LABORATOŘI

LUCČINA CESTA K VĚDĚ VEDE PŘES UČEBNICE A PRAXE V LABORATOŘI

Lucie, studentka Vzdělávacího programu Gendalos, úspěšně dokončila maturitu na Zdravotní škole v oboru asistent laboranta a nyní pokračuje ve studiu na Vyšší odborné zdravotní škole v oboru laborantka. Její kariérní ambice směřují do světa vědy a výzkumu.

 

Ve svém volném čase se Lucie věnuje čtení a procházkám se svým psem Denískem. Má ráda svůj klid a pořádek. Tato láska k organizaci a struktuře se odráží i při studiu, kde se cítí jako ryba ve vodě, zejména pak na praxích v laboratoři. „Vždy jsem věděla, že bych po základní škole chtěla jít studovat zdravotnický obor. V deváté třídě jsem váhala mezi oborem zdravotní sestra a asistent laboranta. Do poslední chvíle jsem nevěděla, který obor si vybrat. Nakonec mě přesvědčila představa práce v samotě a čistotě, kterou nabízí obor laborant,“ vzpomíná na svůj výběr oboru Lucka a dodává se smíchem: „Nejsem asociální.“

Správný výběr = polovina úspěchu

Její rozhodnutí studovat obor laborant se ukázalo být správným. Už po prvním roce, který je obvykle pro studenty nejnáročnější, věděla, že jí studium baví. Nabídku doučování Vzdělávacího programu Gendalos Lucie nepotřebovala, využila pouze možnost úhrady učebnic a speciálních pomůcek, bez kterých by se při studiu neobešla.

Maturitní rok byl sice náročný, ale i ten Lucka zvládla. ,,Maturitu jsem zvládla, což je hlavní, i když jsem byla hodně ve stresu. Bylo to těžké období, ale zvládla jsem to. Musela jsem,” říká Lucie.

 

Výhled do budoucna

V současnosti Lucka studuje v prvním ročníku na Vyšší odborné škole, obor laborant. I tam jí nadále podporuje Vzdělávací program Gendalos prostřednictvím retro stipendia. Možnost doučování Lucka zvažuje až teď, když učiva přibývá. Největší přínos vidí v praxích. „Ty mi pomáhají nejvíc. Mohu nahlédnout do chodu laboratoře, vidět ty pracovníky na těch pozicích, kde bych mohla být za pár let i já.“ říká nadšeně Lucie. A její budoucnost? ,,Mám velké plány. Stáž v nemocnici u Svaté Anny v Brně bude skvělá příležitost, jak se posunout dál,” uzavírá s očekáváním.

Připojte se k nám v podpoře nadějných studentů. „Mají odhodlání, podpořme je u maturit.”