Pro děti ze sociálně vyloučeného prostředí není jednoduché získat dobré vzdělání.

 I když jsou motivované a chtějí v životě dokázat velké věci, musí překonat řadu překážek. Chybí jim prostor na učení, jsou často nemocné, nemají pomůcky nebo připojení na výuku.  Všechny tyto bariéry způsobují, že jen 20 % dětí ze znevýhodněných rodin získá vyšší vzdělání než jejich rodiče. 

Nyní máme možnost to společně změnit. Do konce roku chceme vybrat prostředky na podporu 190 dětí a mladých lidí, s nimiž v IQ Roma servisu spolupracujeme. 

Podpořme jejich odhodlání a darujme jim šanci na lepší budoucnost.

Navíc právě teď každou korunu zdvojnásobí náš donor.

 

Příběhy odhodlání

„Byla by v naší rodině první, kdo by měl střední školu,“ říká Petra o své dceři Aničce. Ta chce být letuškou nebo herečkou. 
 

Anička je v 7. třídě a zatím hledá svou vysněnou práci. Bude letuškou, barmankou nebo herečkou ve filmech studia Marvel? Její maminka Petra doufá, že Anička bude první v jejich rodině, kdo bude mít střední školu. „Budu štěstím bez sebe, když bude mít střední!“ říká. Ona sama střední školu nedokončila a začala pracovat v šestnácti letech, a tak doufá, že to její dcera zvládne. „Chytrá je na to dost,“ dodává maminka.

Celý příběh ➝

„Byla by v naší rodině první, kdo by měl střední školu,”

Přečtěte si celý příběh Aničky a její mámy Petry.

„Chci skládat vlastní písničky. Je to můj sen už od malička."

Přečtěte si celý příběh Irči.

„Chtěl bych vystudovat bioanorganickou chemii a vyvíjet léky na rakovinu."

Přečtěte si celý příběh Davida.

„Přeju si, aby moje děti dokázaly v životě to, co jsem nedokázal já.“

Přečtěte si celý příběh Lukáše.

Jak pomáháme?

Romacast – o vzdělávacím systému v ČR

Zuzana Siváková

Jakou roli ve vzdělávání hrají neziskové organizace a jaká je budoucnost dětí ohrožených sociálním vyloučením v českých školách po pandemii? V sérii Romacast – o vzdělávacím systému v ČR přinášíme rozhovory s Tomášem Feřtekem, Danou Moree nebo Karlem Gargulákem o budoucnosti našeho školství, vzdělávací politice a inkluzi. 

Celou sérii uvede Zuzana Siváková, koordinátorka kampaně. V rozhovoru představí zákulisí kampaně a to jak v IQ Roma servisu pomáháme.

TOMÁŠ FEŘTEK

Děkujeme nadaci OSF za podporu kampaně a zdvojnásobení hodnoty darů.