HOUSING LED LOGO_vetsi

HOUSING LED - podpora zabydlování a prevence ztráty bydlení v JMK

INFORMACE O PROJEKTU

Pojďte s námi pomáhat ohroženým rodinám!

Našim je zabydlení a poskytnutí podpory 30 domácnostem, zejména v Brně, Bučovicích, Zastávce a Břeclavi. Zabydlovací program staví na principech Housing First a cílí na domácnosti s potřebami komplexní podpory.

 

Garanční mechanismus

Díky Garančnímu fondu se nemusíte bát zpožděné platby nájmu. Pro účely možných zpoždění s platbami nájmu jsme zřídili garanční fond, jenž vám, pronajímateli, garantujeme včasné zaplacení nájemného.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jaké jsou výhody zabydlení domácnosti z projektu HOUSING LED?

Garantujeme výběr 12 nájmů do roka a kryjeme případné škody na bytě způsobené zabydlovanou rodinou. V případě nastalých problémů se rodině a pronajímateli intenzivně věnujeme a řešíme vzniklé problémy. V případě vážných problémů pracujeme intenzivně s rodinou na bezpečném odchodu z bytu. Nenecháme vás na této pomoci tratit.

Ve kterých městech/obcích je projekt realizován?

Momentálně působíme v těchto městských částech a obcích: Brno–střed, Bučovice, Zastávka u Brna a Břeclav.

Jaké byty můžu poskytnout? Lze nabídnout i dům/chatu/apartmán?

Hledáme byty, u nichž poskytne pronajímatel minimálně roční nájemní smlouvu (můžeme přijmout i 1/2 roku v úvodu spolupráce). Chata v horách není úplně to, co hledáme. 🙁

Jak je to s trvalým pobytem zabydlovaných domácností?

Není pro nás nezbytné, aby naši klienti měli v bytě nahlášen trvalý pobyt. Legislativa však umožňuje zřídit trvalé bydliště do bytu na základě nájemní smlouvy bez výslovného svolení pronajímatele. Pokud máte obavu, že vám do vašeho bytu přijde exekutor a bude zabavovat vybavení, máme zajištěný kompletní právní servis i zajištění naprosté bezpečnosti v tomto ohledu.

Pokud budu jako majitel bytu nespokojený, je garance vystěhování domácnosti?

V případě vážných problémů v domácnosti pracovníci programu pracují na co nejrychlejším opuštění bytu.  Je to však nájemní smlouva jako každá jiná. K nevystěhování dochází nejčastěji, protože domácnost nemá kam odejít. To s Vámi budeme řešit, a k případnému opuštění bytu by mělo dojít v nejkratší možné době.

O jaký typ domácnosti se jedná? (Jako majitel bytu chci vědět, komu byt poskytuji).

Nejčastěji se jedná o samoživitelky s dětmi. Rodiny budou vybírány podle dostupných bytů. Podle velikosti bytu a lokality budeme vybírat vhodné rodiny, které v bytě mohou nalézt nový domov.

KONTAKTY

Kristina_Moravcikova

Sociální realitní zprostředkovatelka

Mgr. Kristina Moravčíková
+420 739 698 777
Petra_Pribylova

Koordinátorka projektu Housing Led

Ing. Mgr. Petra Přibylová
+420 771 284 423
Viktor_Miko

Projektový manažer

Ing. Viktor Miko
+420 735 049 914