jjjjj

lala555

HOUSING LED - podpora zabydlování a prevence ztráty bydlení v JMK

REGISTRAČNÍ ČÍSLO: CZ.03.02.01/00/22_101/0001052

DOBA TRVÁNÍ: 1. 4. 2023 – 31. 3. 2026

 

INFORMACE O PROJEKTU

Projekt zabydlí a poskytne podporu 30 domácnostem v Jihomoravském kraji, zejména v Brně, Bučovicích, Zastávce a Břeclavi. Zabydlovací program staví na principech Housing First a cílí na domácnosti s potřebami komplexní podpory. Účastníci programu budou vybíráni na základě mapování bytové nouze ve výše zmíněných lokalitách, prioritizace účastníků projektu bude založena na míře ohrožení bytovou nouzí.

V rámci projektu bude rovněž zřízeno Kontaktní místo pro bydlení v městské části Brno střed – partnera projektu.

Pojďte s námi pomáhat ohroženým rodinám!

Našim je zabydlení a poskytnutí podpory 30 domácnostem, zejména v Brně, Bučovicích, Zastávce a Břeclavi. Zabydlovací program staví na principech Housing First a cílí na domácnosti s potřebami komplexní podpory.

 

Garanční mechanismus

Díky Garančnímu fondu se nemusíte bát zpožděné platby nájmu. Pro účely možných zpoždění s platbami nájmu jsme zřídili garanční fond, jenž vám, pronajímateli, garantujeme včasné zaplacení nájemného.

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Jaké jsou výhody zabydlení domácnosti z projektu HOUSING LED?

Zaručujeme výběr nájmů po celý rok a kryjeme veškeré škody na bytě způsobené novými nájemníky. Pokud vzniknou jakékoli problémy, věnujeme se jim intenzivně a snažíme se je co nejrychleji vyřešit. V případě závažných obtíží pracujeme společně s rodinou na bezpečném ukončení nájmu. Nezanecháme vás na holičkách.

Ve kterých městech/obcích je projekt realizován?

Aktuálně působíme v následujících lokalitách: Brno–střed, Bučovice, Zastávka u Brna a Břeclav.

Jaké byty můžu poskytnout? Lze nabídnout i dům/chatu/apartmán?

Hledáme byty nebo rodinné domy, u nichž si pronajímatel přeje minimálně roční nájemní smlouvu (i poloviční délka pronájmu je na začátek možná).

Jak je to s trvalým pobytem zabydlovaných domácností?

I když nevyžadujeme, aby naši klienti měli v bytě nahlášené trvalé bydliště, zákon umožňuje zřídit ho na základě nájemní smlouvy bez vyžadování vašeho souhlasu. Pokud máte obavy, že by do bytu přišel exekutor a konfiskoval majetek, nebojte se. Máme kompletní právní servis a zajistíme naprostou bezpečnost v této oblasti.

Pokud budu jako majitel bytu nespokojený, je garance vystěhování domácnosti?

V případě závažných problémů s nájemníky se naši pracovníci snaží o co nejrychlejší ukončení nájmu. Je však třeba zdůraznit, že i tato nájemní smlouva probíhá stejně jako jakákoli jiná nájemní smlouva. Odklady vystěhování se nejčastěji objevují, když domácnost nemá kam jít. Snažíme se tento problém řešit a nájemníky přestěhovat je co nejdříve.

O jaký typ domácnosti se jedná? (Jako majitel bytu chci vědět, komu byt poskytuji).

Nejčastěji se jedná o samoživitelky s dětmi. Rodiny jsou vybírány na základě dostupných bytů a jejich vhodnosti pro dané domácnosti. V závislosti na velikosti bytu a lokalitě se snažíme najít ideální rodinu, která by v něm našla nový domov.

KDO JSOU RODINY HOUSINGU?

Rodina Hradilových

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

Paní Marie L.

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

Paní Johana H.

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

Paní Eliška

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

Paní Maruška

CELÝ PŘÍBĚH ZDE

KONTAKTY

Milota

Koordinátor projektu

Bc. Jan Milota
+420 608 234 121
Martina-Horvathova

GARANTKA SLUŽBY

Martina Horváthová
+420 774 224 510
Kristina_Moravcikova

Sociální realitní makléřka

Mgr. Kristina Moravčíková
+420 739 698 777