Projekt Housing Led muže být novým začátkem pro Paní Marušku a její děti

V nesnadné situaci se ocitla paní Maruška, která se rozhodla opustit svého partnera kvůli jeho násilnému chování vůči ní a dvěma dětem. Našla útočiště v azylovém domě nedaleko Brna, kde se snaží vytvořit nový život pro sebe a své děti. 

Paní Maruška denně dojíždí s roční Aničkou a starším Vaškem do Brna do školy. Vašek si našel ve škole kamarády a paní Maruška si nepřeje narušovat jeho stabilitu. Kromě toho Vašek, který prožil traumatické zážitky s otcem, potřebuje pravidelnou péči psycholožky, což paní Maruška také zajišťuje a jezdí s Vaškem na pravidelné návštěvy. 

Azylový dům poskytuje ochranu ženám a dětem v nouzi, ale tento bezpečný úkryt mohou využívat pouze po dobu jednoho roku. To znamená, že paní Maruška se svými dětmi bude muset opustit v říjnu. Kvůli těmto okolnostem se snaží najít bydlení v Brně, avšak zatím narazila na odmítavé reakce od pronajímatelů, kteří zdůrazňují její status samoživitelky s dětmi. 

Je třeba zmínit, že paní Maruška má pravidelné finanční příjmy v podobě rodičovského příspěvku a příspěvku na bydlení. To by mělo potenciálně usnadnit pronajímání bytu, avšak stále naráží na předsudky. Aby se vypořádala s obavami pronajímatelů ohledně poškození bytu, využila možnost zapojit se do projektu a nabídla možnost pojištění bytu a zajištění drobných oprav.

Paní Maruška a její děti si zaslouží nový začátek a stabilitu, a my doufáme, že se jím podaří najít bydlení, které umožní žít bez obav o střechu nad hlavou.