Střecha nad hlavou není samozřejmost

Paní Eliška a její partner se starají o pět dětí, ale to není jediná výzva, které čelí. Jejich příběh je zrcadlem mnoha rodin v naší společnosti, které usilují o základní lidskou potřebu – střechu nad hlavou. 

Paní Eliška s rodinou nyní bydlí na ubytovně, kde musí čelit obtížným podmínkám a rostoucím nákladům na bydlení. Majitel ubytovny jim vyhrožuje vystěhováním a neustále zvyšuje nájemné, někdy ani sami neví, za co vlastně platí. To je pro ně velkým břemenem, zejména pokud vezmeme v úvahu, že jejich finanční prostředky jsou téměř na nule. 

Paní Eliška se snaží najít východisko. Podala žádosti na městských částech o obecní byt, který by jí a její rodině mohl poskytnout stabilní bydlení. Otázkou však zůstává, zda dostanou šanci na takový byt, zvláště kvůli početnosti jejich rodiny.  

Její příběh nám připomíná, jak mnoho lidí v naší společnosti stále bojuje o základní lidskou potřebu – střechu nad hlavou. Bojí se, že pokud se jim nepodaří najít trvalé bydlení, skončí na ulici, a to nejen ona, ale i její pět dětí. 

Právě pro tyto rodiny je tu náš projekt Housing Led, který zvyšuje rodinám šance na trhu s bydlením.