Amaro Records – Meet and Play

Amaro Records – Meet and Play

Romská kultura je dlouhodobě neodmyslitelnou součástí brněnské kulturní scény. IQ Roma servis skrze kulturní centrum Amaro Records dlouhodobě zprostředkovává brněnské veřejnosti autentickou a aktuální romskou hudební tvorbu prostřednictvím koncertů, festivalů a vzdělávacích workshopů.

Dalším přínosem je aktivní zapojení romských umělců do lektorování a prezentace romské hudby pro veřejnost. Vytváříme prostor, který je otevřen nejen romské komunitě, ale především multikulturní brněnské veřejnosti. Podporujeme nejen „pasivní“ zážitek poslechu hudby, ale nabízíme aktivní zapojení a prožitky v rámci hudebních workshopů a talentových soutěží. Podporujeme hledání a rozvoj nových brněnských talentů napříč etnikem, věkem atd.

 

Cílem projektu Meet and Play je zprostředkovat veřejnosti romskou kulturu prostřednictvím cyklu 16 kulturně-vzdělávacích akcí a vytvořením šesti nahrávek romských umělců. Projekt reaguje na nabídku a potřeby města zajistit žánrově a multikulturně pestrý a současně dobře dostupný program pro brněnskou veřejnost.

Záměrem projektu je věnovat se třem tematickým oblastem: živé hudební produkci, vzdělávání veřejnosti v oblasti (nejen) romské hudby a podpoře začínajících talentů, rozvoji a uchování romské tvorby a propojování jihomoravských umělců. Skrze tyto oblasti chceme nabízet široké veřejnosti profesionální a hudebně pestrý program zahrnující festivaly, hudební a taneční workshopy a talentové soutěže. Součástí projektu je uspořádání několika živých hudebních produkcí, celkem 11 vzdělávacích workshopů zaměřených na zpěv, tanec a praktické dílny pro muzikanty a v neposlední řadě uspořádání pěvecké soutěže.

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

 

Kontaktní osoba:

Koordinátorka projektu:

Petra Borovičková

tel.: +420 733 127 471

e-mail: petra.borovickova@iqrs.cz

 

Projektová manažerka:

Veronika Koubková

tel.: +420 733 127 469

e-mail: veronika.koubkova@iqrs.cz