Dobrovolnictví za dob COVIDu

Dobrovolnictví za dob COVIDu

Pokud bychom mohli dát roku 2020 klíčová slova, jedním z nich by jistě bylo slovo OMEZENÍ a pro nás v IQ Roma servisu pak také slovo VÝZVA

 

V souvislosti epidemií koronaviru byli naši školou povinní klienti, jejich rodiny a také jejich klíčoví pracovníci od března postaveni před opravdu velkou výzvu distančního vzdělávání. realitou výukna dálku pak šli ruku v ruce další potřeby našich klientů a tím byly hlavně individuální podpora a doučování rodinách a počítače, notebooky nebo tablety s připojením jako prostředek pro komunikaci se školami.  

 

Jsme velmi vděční, že se nám podařilo v rámci individuálního doučování v letošním roce spolupracovat téměř 40 dobrovolníky, kteří podporovali naše klienty nejen v jejich vzdělávání a rozvoji, ale také jim pomáhali překonávat bariéry a nesnáze spojené s distančním systémem výuky.  

Co se týče techniky potřebné pro distanční výuku, v letošním roce jsme spolupracovali s dobrovolnickou platformou Dobro v době korony, díky níž a také dalším dárcům a dobrovolníkům jsme získali k dnešnímu dni asi 130 zařízení pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Spolupracovali jsme rovněž s dobrovolníky, kteří nám pomáhali tato získaná zařízení přeinstalovat a nachystat pro další použití našich klientů.  

 

Novinkou v letošním roce byl tzv. Dobro den, v rámci kterého jsme uvítali asi 10 dobrovolníků na společném komunitním malování prostor budovy IQ Roma servisu ze spřátelené firmy IBM, jejíž zaměstnanci IQ Roma servis už několik let podporují. Do komunitního malování se nakonec zapojili také naši klienti a dobrovolníci z řad komunity a samozřejmě naši pracovníci.  

Aktivit, kterým se dobrovolníci po celý rok věnovali, je však nespočet. Ať už vzpomene korektury a překlady projektů a dalších důležitých dokumentů organizacePR podporu (zejména fotodokumentaci akcí), volnočasové a komunitní aktivity s klienty, podporu a pomoc v týmu provozu a vzdělávání dospělých klientů i našich kolegů např. prostřednictvím nově zřízené firemní angličtiny pro zaměstnance nebo individuálního mentoringu v různých oblastech 

 

Bylo toho opravdu mnoho a chceme všem našim dobrovolníkům (momentálně rekordních 85!) ze srdce poděkovat za velký přínos a podporu naší organizace a především za podporu našich klientů. Vaší podpory si nesmírně vážíme a děkujeme za každou minutu věnovanou naší společné vizi. Vnímáme, že i v těžkých časech máme vaši podporu a to nás motivuje k dalšímu úsilí a práci. Bez vás bychom to nezvládli. 

 

Děkujeme za všechno! Paľikerav tumenge vaš savoro! 

 

Lokalita:

BrnoBřeclavVyškov

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *