Nejprestižnější konference o kariérovém poradenství – byli jsme u toho!

Nejprestižnější konference o kariérovém poradenství – byli jsme u toho!

Pracovníci a pracovnice organizace IQ Roma servis byli součástí 43. ročníku prestižní konference IAEVG.

Konference IAEVG je jednou z největších celosvětových konferencí v oblasti kariérového poradenství. Organizátoři pro letošní rok zvolili téma „Kariérové poradenství pro inkluzivní společnost“, předprogram konference se konal v Brně 9. – 10. 9. 2019, hlavní program pak pokračoval v Bratislavě, a to až do 13. září 2019.

V rámci předprogramu byly připraveny studijní návštěvy u celkem osmi poskytovatelů kariérového poradenství. Do naší organizace tak průběhu odpoledne přišlo několik odborníků z Kanady, USA, Německa a České republiky, kteří se tak dozvěděli více o kontextu kariérového poradenství ve střední Evropě, stejně tak i my jsme měli možnost načerpat nové informace, zkušenosti a metody.

Účastníkům byl představen Vzdělávací program Gendalos podporující mladou romskou generaci v cestě za vzdělávacími a profesními úspěchy. Dále svou činnost prezentovali pracovníci a pracovnice Kariérového centra, jehož cílem je zvýšení zaměstnatelnosti a zaměstnanosti sociálně znevýhodněných Romů a Romek, a v neposlední řadě byla účastníkům představena Feuersteinova metoda instrumentálního obohacování zaměřená na obsazování pojmů, zlepšení koncentrace, mírnění impulsivity a budování strategie řešení úkolů. FIE, jak se této metodě přezdívá, využíváme v IQ Roma servisu jak v práci s dětmi předškolního i školního věku, tak nově proškolení, i při práci s dospělými.

Pro více informací můžete navštívit webové stránky tohoto ročníku konference: https://iaevgconference2019.sk/ .

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *