Příměstský tábor Předškolního Klubu 2020

Příměstský tábor Předškolního Klubu 2020

V rámci příměstského tábora předškolního klubu proběhly tyto výlety:

  • Výlet za naší logopedkou – Bílovice nad Svitavou
  • Hvězdárna
  • Přehrada, hrad Veveří + plavba po přehradě parníkem
  • Pernštejn
  • Mariánské údolí
  • Rozhledna Akátová věž

Všechny výlety měly úspěch a děti si je náramně užily. Když byla volnější chvíle a zrovna jsme nešplhaly na nějaký hrad, či rozhlednu, hrály jsme s nimi nejrůznější společné hry, jako např. Honzo, vstávej, (trénovaní počítání), Čáp ztratil čepičku (poznávání barev) nebo třeba hru Země láva.

Zároveň proběhl rozvoj hrubé i jemné motoriky – v rámci které jsme malovaly kamínky, které jsme nechaly pro radost dalším pocestným různě podél naší cesty.

U brány na hrad Veveří se u nás zastavil nějaký pán (turista), který nás poprosil o radu, kde se v okolí dá sehnat nějaká voda. Bohužel všude bylo zavřené, a tak děti napadlo, že pánovi věnujeme flašku a přelijeme mu naší vodu. Pán byl moc vděčný a děkoval. Všechny děti z toho měly velice dobrý pocit.

U všech výletů proběhl zároveň i logopedický výcvik, u kterého jsme se společně s dětmi zaměřovaly na případné logopedické vady. Také jsme se s dětmi v rámci tohoto cvičení zaměřily na rýmování, učily jsme se různé nové básničky a také probíraly hláskování a členění slov na jednotlivé slabiky pomocí her (například hra Jedeme na výlet).

S dětmi, které dnes přišly do předškolního klubu, proběhla krátká reflexe všech výletů, kdy jsme se jich ptaly, jaký výlet se jim líbil nejvíce. Vyhrál výlet spojený s plavbou po brněnské přehradě.

Velkým zážitkem byl i hrad Pernštejn, na kterém jsme hledaly bílou paní Perchtu. Byl zde i kovář, který dětem zapáleně ukazoval své náčiní a zároveň jim představoval svoji práci s ohněm a železem.

Všichni rodiče zúčastněných dětí se aktivně zapojili při hrazení jednotlivých výletů. Jeden z rodičů dokonce řekl, že nám zaplatí vše, co budeme chtít, jen ať mají jeho děti zážitky.

 

Lokalita:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *