AMARO RECORDS – NA VLNÁCH HUDBY

AMARO RECORDS – NA VLNÁCH HUDBY

Doba realizace: 1. 1. 2022 – 31. 12. 2022

Cílem projektu je podpořit nejen romské umělce a jejich hudební tvorbu, ale také zprostředkovat a pozitivně prezentovat bohatou romskou kulturu brněnské veřejnosti a oživit tak kulturní dění v Brně.

V rámci projektu proběhne celkem 16 hudebních akcí – již sedmý ročník pěvecké soutěže Amaro Star, dva hudební bašavely, čtyři jam sessions zaměřené na hudební žánry gypsy jazz, jazz-latin a afro latin a dále devět workshopů zaměřených na romskou hudbu a kulturu (tři pěvecko-jazykové, tři nástrojové a tři taneční). Součástí projektu je i tvorba čtyř hudebních nahrávek romských umělců.

Brno je specifické svým bohatým a různorodým kulturním životem a romská hudba a kultura do něj bezpochyby patří. Tento projekt zprostředkovává živou hudební kulturu zejména v lokalitách na pomezí MČ Brno – střed a Brno sever a zaměřuje se na dostupnost kulturních aktivit a akcí pro všechny bez ohledu na ekonomické postavení, sociální či etnický původ. Projekt usiluje zejména o vzájemné obohacení a propojování kultur, s akcentem na zprostředkování romské kultury směrem k veřejnosti.

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna.

 

Pro více informací volejte na: +420 543 213 310