DNY ROMSKÉ KULTURY

DNY ROMSKÉ KULTURY

Brněnské oslavy Mezinárodního dne Romů, který připadá na 8. dubna, patří k největším takovým oslavám pořádaným v ČR. IQ Roma servis, z. s. organizuje oslavy Mezinárodního dne Romů již 15 let společně s dalšími brněnskými romskými proromsky orientovanými organizacemi. V rámci těchto oslav se Brně setkávají úspěšní Romové s většinovou společností a vytváří příjemné prostředí pro vzájemné porozumění a navazování přátelských vztahů.

Oslavy jsou zaměřeny na podporu vzájemného soužití a vytvoření prostoru pro trávení volného času romské menšiny a majority a na prezentaci romské kultury široké brněnské veřejnosti. Oslavy také zvyšují povědomí brněnské veřejnosti o romské kultuře.

 

Vícedenní oslavy Mezinárodního den Romů nám umožňují oslovit širokou veřejnost rozmanitým programem a naplnit tak cíle oslav spojené s porozuměním na základě přirozeného dialogu mezi Romy a většinovou společností.  Cílem oslav je přiblížit min. 500 návštěvníkům z řad brněnské a jihomoravské veřejnosti pozitivní obraz Romů prostřednictvím komplexního kulturního programu.

 

Na oslavách MDR se budou společně podílet následující organizace: IQ Roma servis, DROM, romské středisko, Muzeum romské kultury, Tuke.TV, Sdružení Romů na Moravě, Ratolest Brno, Armáda Spásy, Diecézní charita Brno, Fara Zábrdovice, Teen Challenge a další organizace.

Součástí oslav bude vyvěšení romské vlajky na radnici MMB, stužkování Stromu Tolerance v Lužánkách, komunitní odpoledne v parku Hvězdička – parku Eugena Horvátha, akce ve veřejném prostoru Ask me anything na Moravské náměstí, průvod romské hrdosti – z Moravského náměstí do parku Hvězdička Eugena Horvátha, koncert v Káznici a mše v Kapli v Káznici

 

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory statutárního města Brna a Ministerstva kultury ČR.

 

Pro více informací prosím volejte na +420 543 213 310, děkujeme.

 

Projektová manažerka:

Veronika Koubková

tel.: +420 733 127 469

e-mail: veronika.koubkova@iqrs.cz

 

Doba realizace: 1. 1. 2023 – 31. 12. 2023