Komunita v Břeclavi se podílí na výzdobě města

Komunita v Břeclavi se podílí na výzdobě města

Před nedávnem jsme využili možnosti přihlásit se do projektu  ZANECH SVOU STOPU, kterou vyhlásilo Město Břeclav ve spolupráci se společností E.ON   ve veřejném prostoru. Je pro všechny, kteří chtějí obohatit veřejné prostory svojí tvorbou a proměnit tak šedivý rozvaděč v malé umělecké dílo.

Rozvaděč, který najdete na rohu ulic Sovadinova a Kopečná, jsme ozdobily romskými motivy. Tohoto ztvárnění jsme se ujaly nad rámec aktivit IQ Roma servisu v Břeclavi společně s mládeží komunity.

O to víc je potěšující, že se do pomoci s malováním zapojila i dívčí část z Manushe junior. Nositelem myšlenky udělat ze šedivých počmáraných krabic něco zajímavého a hezkého, je břeclavský zastupitel Petr Škoda.

Jsme rádi, že už prvotní reakce na malbu ze strany veřejnosti byly pozitivní a už teď se těšíme na další zapojení do podobné aktivity ve městě a oživení veřejného prostoru.

Akce byla realizována v rámci projektu Dureder – Společně, který je podpořen Radou vlády ČR pro záležitosti romské menšiny v dotačním programu Prevence sociálního vyloučení a komunitní práce. Děkujeme za podporu.

 

Alena Drbohlavová Gronzíková