Zvyšujeme dovednosti ve všech směrech

Zvyšujeme dovednosti ve všech směrech

Klientka Věrka od září bydlí v azylovém domě pro matky s dětmi v Břeclavi. Po dlouhé době má tak „ vlastní domácnost“ a hlavně prostor osvojit si dovednosti, které v nevyhovujícím bydlení nemohla. Trápilo ji vždy, že nemá kuchyň, neustále jí a dětem někdo z příbuzných chodí do pokoje.

Učí se zvládat věci, které nám přijdou zcela běžné. Od režimu dětí až po vaření a hospodaření. Klientka Věrka nemá žádné příjmy a partner nic nepřispívá. Proto jsme společně prošly, co vše z potravin doma mívá a co by z nich mohla připravit. Chutně, levně a hospodárně. Nikdy nevařila denně, ani to moc neumí.  Dětství strávila v dětském domově a tam chodila spíš do jídelny. Moc by chtěla péct dětem buchty a měla dojem, že jsou to drahé věci.

Při procházení zásob, jsem zjistila, že chce Věrka vyhodit část pečeného kuřete, protože už ho děti nechtějí jíst. Vysvětlila jsem jí, že i z takového masa se dá připravit další jídlo. Není hospodárné něco tak dobrého vyhodit. Věrka se naučila nejen buchtu, ale také rizoto. A ani děti nečekaly takové dobroty, když se vrátily ze školy a školky!

Břeclav, 22.10.2019,

 

Helena Famfrlová

Klientka se účastnila workshopu podpořeného prostřednictvím dotačního programu Rodina.

 

Lokalita:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *