Aktivní podpora kampaně Svoboda do důsledků

Aktivní podpora kampaně Svoboda do důsledků

V Kariérovém centru IQ Roma servis, které sídlí na Milady Horákové 38, realizujeme od března 2018 projekt Práce je šance. Jelikož se klienti našeho centra často setkávají ať už v online či offline podobě s nenávistí anebo diskriminačním jednáním (nejen) v přístupu k zaměstnání,  rozhodly jsme se jako pracovnice Kariérového centra a současně zaměstnankyně organizace  IQ Roma servis aktivně zapojit do její právě probíhající kampaně Svoboda do důsledku.

Již 5. 11. od 17:00 se tak uskuteční odložená panelová diskuse Profil českého hejtra, kde se v online prostředí skrze živé vysílání na Facebooku (odkaz zde) setkají přední české odbornice a odborníci na téma nenávisti na internetu a prodiskutují téma z mnoha různých úhlů pohledu. Diskutovat bude Saša Uhlová, redaktorka a reportérku A2larmu, Jana Leitnerová, konzultantka a aktivistka, která do roku 2017 působila v HateFree Culture, Ivana Svobodová, redaktorka časopisu Respekt, Silvie Elsnerová, dlouholetá terénní pracovnice IQ Roma servis a Jan Lata, prezident Unie státních zástupců.

Zaměřily jsme se na pomoc s přípravou a realizací této panelové diskuse, která je významnou součástí kampaně Svoboda do důsledku. Smyslem diskuze je probrat s odborníky i veřejností téma nenávisti na internetu a podívat se na tento fenomén, který je symptomem digitální doby.

Zveme všechny zájemce, aby se do diskuse aktivně zapojili – dotazy bude možné pokládat formou chatu. Věříme, že i tato diskuse může být střípkem k proměně naší společnosti.

V rámci aktivit projektu Práce je šance se snažíme o šíření osvěty v oblasti diskriminace, poskytujeme poradenství v tom, jak se lze proti neférovému a nenávistnému jednání bránit a nabízíme rovněž odbornou právnickou pomoc s řešením otázek diskriminace nejen v oblasti pracovněprávních a zaměstnaneckých vztahů. Otázku diskriminace u nás řešilo od začátku projektu 18 klientů.

Shora zmíněný projekt je financován Evropskou unií skrze Operační program zaměstnanost.

 

Martina Macek                                                       Veronika Štiglerová

Vedoucí Kariérového centra                                   PR manažerka

+ 420 777 478 920                                              +420 703 146 192

martina.macek@iqrs.cz                                         veronika.stiglerova@iqrs.cz

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *