Díky projektu, se mi podařilo překonat hned několik bariér – příběh Moniky

Díky projektu, se mi podařilo překonat hned několik bariér – příběh Moniky

Klientku Moniku za námi do Karierového centra objednala a doprovodila její klíčová pracovnice z jiné organizace, kam pravidelně docházela. Monika o své situaci mnoho nemluvila. Má střední vzdělání, zkušenosti s prací na montážní lince a v úklidu a nemocné srdce. Chtěla by podobné činnosti vykonávat i nadále, je ve třetím stupni invalidity a nemůže dlouho stát nebo se jinak po delší čas pohybovat. Nedaří se jí již rok a půl najít uspokojující zaměstnání, očekávala proto od nás, že bychom jí mohli najít zaměstnání, kde bude spokojená.

Protože Monika delší dobu nepracovala, chtěla si práci zpočátku spíš vyzkoušet, byla by ráda chráněné prostředí, kde by mohla práci vykonávat. Tréninkové pracovní místo, práci na půl úvazku na tři měsíce, které v Karierovém centru klientům nabízíme, ale v danou chvíli volné žádné nebylo. Monice nejbližší varianta řešení tady spočívala v práci v oblasti úklidu. Společně jsme upravili životopis a procházeli jak stránky úklidových agentur, tak posléze i konkrétní nabídky pro osoby se zdravotním postižením. Po jednom z pohovorů si ale klientka uvědomila, že by na práci zřejmě fyzicky nestačila, že potřebuje zaměstnání, v němž by pouze seděla.

Rozhodla se proto, že se poohlédne po práci v sociálních podnicích – ve společnostech, které nabízejí náhradní plnění. Monika se proto ozvala více takovým společnostem, na zkoušce u jednoho z nich se ale možnému zaměstnavateli zdála „příliš pomalá“. Klientku jsem následně doprovázel na další pohovor do podobné společnosti. Pohovorem Monika prošla, přesto se ale nedostala okamžitě do práce – na první zkoušce v jedné z dílen, kde se kompletují drobné a různorodé produkty, neuspěla. V další dílně však již ano. Protože byla však dílna daleko od Moničina bydliště, přispěli jsme jí díky projektu na měsíční jízdenku městské hromadné dopravy. Díky komplexní podpoře projektu jsme tak mohli společně s Monikou překonat její bariéry pro nástup do zaměstnání.

Lokalita:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *