Konference Reslipen: dosáhněme rovnosti ve vzdělávání

Konference Reslipen: dosáhněme rovnosti ve vzdělávání

V Brně stejně jako ve většině dalších českých měst, se bohužel potýkáme s problémem, který významně ovlivňuje romskou komunitu – etnickou segregací ve vzdělávání. Tento problém, který je předmětem diskusí již téměř dvě dekády, od doby, kdy Evropský soud pro lidská práva uznal, že Česko diskriminuje romské žáky, zůstává nevyřešený a představuje výzvu pro celou naši společnost.

S cílem přispět k lepšímu pochopení tohoto problému a nalezení účinných řešení, bychom Vás chtěli srdečně pozvat na konferenci Reslipen, která se zaměří na dosažení rovnosti ve vzdělávání. Konference nabídne platformu pro odbornou i veřejnou diskusi, představí nové nápady a přístupy, které by mohly vést k pozitivním změnám.

Klíčovým tématem konference bude nejen problematika segregace, ale také dehumanizace žáků. Společně se zaměříme na pochopení podstaty šikany ze strany učitelů a prozkoumáme možnosti, jak této negativní praxi předcházet, aby se naše školy staly bezpečnějším a inkluzivnějším prostředím pro všechny.

Kapacita konference je omezena. Chcete-li si zajistit účast, doporučujeme co nejdříve se přihlásit a rezervovat si místo.