Otevřeli jsme komunitní centrum Savore Džene

Otevřeli jsme komunitní centrum Savore Džene

IQ Roma servis, z.s., ve čtvrtek 31. ledna 2019 od 17 h slavnostně otevře komunitní centrum na Bratislavské ulici č. 7 v Brně.

 

IQ Roma servis se kromě svého několikaletého působení v sociálních službách vždy snažil pracovat s potenciálem romské komunity a posilovat tak jejich vyšší společenskou angažovanost a participaci.

Vzhledem k tomu, že systém poskytování sociálních služeb není nastaven na kolektivní řešení, založil IQ Roma servis samostatné komunitní centrum, které svou činností podporuje společensky prospěšné počiny Romů a zájmových skupin.

Během roku 2018 se komunitní tým IQ Roma servisu ve spolupráci s Romy aktivně zapojil do organizování komunit spojující různá témata jak v Brně, tak ve Vyškově.

Podařilo se zorganizovat setkávání nájemníků, kteří společně zrealizovali několik úklidů domu a okolí. Dále se nám podařilo rozsvítit strom na Bratislavské ulici a přinést tak vánoční atmosféru do sociálně vyloučené lokality. Otevřeli jsme jednání se starostou městské části Brno-sever k možnosti rozsvícení vánoční výzdoby ve zmiňované lokalitě, také se starostou jednáme o možnostech zatraktivnění a větším otevření parku Tišnovka a o dalších aktivitách související s rozvojem lokality ulice Bratislavské, Vranovské, Cejlu a okolí.

Mezi další aktivity romské komunity bylo například vyrobení a položení pietních věnců k památníku obětem holocaustu v Hodoníně u Kunštátu a Osvětimi, výroba adventních věnců pro Dětský domov Dagmar a Dům s pečovatelskou službou na Rotalově ulici nebo vlastní aktivizace komunity v protestech proti násilí na Ukrajině či Itálii, ale také zapojení romských maminek do aktivit na podporu kvalitního vzdělávání.

Komunitní centrum IQ Roma servisu, Savore Džene, které se podařilo vybudovat za finanční podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím operačního programu Zaměstnanost, je v provozu na Bratislavské ulici č.7 každý všední den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *