První komunitní muzikál v Brně

První komunitní muzikál v Brně

Džas Dureder, neboli Jdeme dál je muzikál skupiny mladých romských i neromských talentů a menšin,  využívající prostory komunitního centra Savore Džene, na který budete mít jedinečnou možnost zajít 20. 12. 2019 v 18 h. do Buranteatru.

 

Těšit se můžete na příběh z ulic brněnského Bronxu inspirovaného skutečnosti, ve kterém budou vystupovat kromě romských umělců i umělci z majority, čímž se podpoří i jedna z myšlenek této inscenace – podpora vztahů mezi Romy a majoritou.

„Celkově nás pracovalo na muzikálu 15 a vše jsme si dělali sami. Sepsali scénář, složili převážnou většinu hudby, vyrobili kulisy. Myšlenka vznikla před necelým rokem ale intenzivně na tom začali pracovat od srpna roku 2019, říká Sabina Bendová – autorka scénáře a jedna z postav, které v muzikálu vystoupí.

A o čem příběh je? Celkově se jedná o tři příběhy, které se navzájem prolínají. Ústřední dějovou linkou je příběh Františka Holuba  – autora muzikálu, který se chtěl stát klavíristou. Na samotném příběhu je vidět, s jakými problémy se setkávají lidé z menšin a jak náročná je cesta úspěšného hudebníka.

Muzikál je společně s komunitním centrem Savore Džene financován Evropským sociálním fondem, konkrétně Operačním programem Zaměstnanost a Jihomoravským krajem.

 

Kontaktní osoba

Sabina Bendová

Tel. 777 453 547

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *