Pomoc s distanční výukou – zajištění notebooku

Natálie mě kontaktovala s žádostí o pomoc. Po zmapování její situace a dohodě na spolupráci jsme se dohodly, že bude využívat Sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi.

Klientka je na rodičovské dovolené s nejmladším dítětem, celkem má však děti čtyři. Syna na SŠ, dceru na ZŠ. Nejstarší dcera je již dospělá a s rodinou nebydlí. Natálie i její partner těžko zvládají svou finanční situaci a mají dluhy, rodina nemá adekvátní bydlení. Na dávky hmotné nouze dosáhne rodina jen částečně, peníze nestačí na našetření si na kauci. Rodina nemá  nikoho, kdo by jim mohl pomoci.

Klientka si stanovila oblasti, které chce ve spolupráci se službou řešit a to vyřešit bydlení, zbavit se dluhů a podpořit děti ve studiích. S klientkou jsme nastavily kroky k plnění jednotlivých cílů a začaly jsme na nich spolupracovat.

Klientka s dětmi obešla potřebná vyšetření, každé dítě má svého ošetřujícího lékaře (pediatra), se nejstarším synem Františkem absolvovala i vyšetření u foniatra a ORL – díky tomu mu byla diagnostikována porucha sluchu. Navštěvuje s ním i speciálně pedagogické centrum (SPC).

František má kvůli poruše sluchu ztížené podmínky studia a doma pro něj neměl dostatečně nastavené podmínky, v rodinném rozpočtu nezbývaly finance na vybavení na distanční formu výuky. František je snaživý hoch, v období online výuky měl však problémy s online výukou.  Neměl doma notebook, učil se přes rozbitý mobilní telefon, který nesplňoval ani nároky na aplikace, které škola využívala, natož aby poskytoval nějaké další možnosti jeho seberozvoje.

Klientu jsem tedy seznámila s možností podat žádost na získání notebooku přes nadaci „Patron dětí“ a vysvětlila podmínky pro podání.

Natálie ocenila tuto možnost a rozhodla se, že by nadaci o dar pro syna chtěla požádat. S klientkou jsem tedy nafotila nutné přílohy, s mou pomocí pak ještě napsala i příběh o své rodině a proč její syn notebook potřebuje. Její žádost jsem podpořila svým doporučením, které jsem odeslala do nadačního fondu.

Žádosti klientky o notebook bylo vyhověno a v březnu roku 2021 mě informovala, že František už má počítač u sebe a děkovala za pomoc s jeho získáním. Klientku jsem upozornila, že ještě musí dát fondu zpětnou reakci. Natálie sama Františka s novým notebookem vyfotila a napsala poděkovaní, reakci fondu „Patron dětí“ poslala e-mailem. Z fotografie Františka jde vidět štěstí v jeho očích, notebook mu udělal velkou radost a bude se mu učit lépe.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *