NOVÁ SOCIÁLNÍ PORADNA V BRNĚ POMÁHÁ LIDEM V TĚŽKÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH

NOVÁ SOCIÁLNÍ PORADNA V BRNĚ POMÁHÁ LIDEM V TĚŽKÝCH ŽIVOTNÍCH SITUACÍCH

 

Od 1. srpna 2023 IQ Roma servis otevírá Poradenské centrum na adrese Vranovská 45, v 1. patře.

Nově otevřené Poradenské centrum se zaměřuje na poskytování odborného sociálního poradenství a řešení případů diskriminace. Jeho služby jsou zdarma a jsou určeny všem občanům starším 15 let, kteří se ocitli v obtížné životní situaci a žijí na území města Brna nebo mají možnost se sem dopravit.

Poradenské centrum poskytuje rozsáhlou škálu služeb a pomáhá s řešením problémů v mnoha životních oblastech, jako jsou např.: péče o děti, bezpečí, mezilidské a rodinné vztahy, seberealizace v práci a vzdělávání, otázky týkající se bydlení.  Kromě těchto oblastí se Poradenské centrum zaměřuje na oblast ochrany práv a řešení kauz diskriminace, kdy v případě potřeby právního poradenství je také k dispozici právník, na kterého se mohou oběti obrátit.

„Jsme rádi, že jsme mohli rozšířit naše služby o Poradenské centru. Dlouhodobě pozorujeme v našem okolí velkou poptávku po těchto službách. Chceme být oporou a pomoci těm, kteří se ocitli v obtížné životní situaci a potřebují nasměrovat.“ uvedla Martina Horváthová vedoucí Poradenského centra IQ Roma servisu.

Poradenské centrum se těší na spolupráci s místními obyvateli i organizacemi, aby mohlo efektivně pomoci s řešením sociálních problémů a diskriminace a přispět tak ke zlepšení kvality života v našem regionu.

Poradenské centrum je realizováno za finanční podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus.

 

Otevírací hodiny:

Pondělí 8:00 – 19:00

Úterý 8:00 – 16:00

Středa 8:00 – 19:00

Čtvrtek 8:00 – 16:00

Bez objednání i na objednání na čísle +420 543 213 310.

 

Pro bližší informace ohledně sociální poradny se obraťte na:

 

Veronika Štiglerová

PR manažerka

703 146 192

Veronika.stiglerova@iqrs.cz