Příběh klientky Kariérového centra

Příběh klientky Kariérového centra

„VŽDY JE LEPŠÍ SI HLEDAT PRÁCI NEBO BRIGÁDU SAMI NEBO SE ASPOŇ O TO POKUSIT, A KDYŽ UVIDÍTE, ŽE TO PROSTĚ NEJDE, TAK V TOM PŘÍPADĚ VÁM V KARIÉROVÉM CENTRU RÁDI POMOHOU.“ – PŘÍBĚH KLIENTKY

Kariérové centrum provozujeme již třetím rokem. Za tu dobu jsme poskytli služby již více než 230 osobám. Nabízíme široké spektrum aktivit tak, abychom doplnili organizací poskytované sociální služby o specifický segment návazných služeb, které mohou lépe a cíleněji řešit téma zaměstnanosti a především zaměstnatelnosti. V našem Kariérovém centru mohou ti, kteří za námi přijdou s žádostí o pomoc, získat profesní diagnostiku, mají možnost se vzdělávat v námi nabízených kurzech, pomůžeme jim k získání nezbytných nástrojů či dokumentů k úspěšnému nastoupení do zaměstnání. Nabízíme chráněné formy zaměstnání formou stáže či tréninkového pracovního místa a v neposlední řadě také služby naší výborné právničky v tématu oddlužení. Na následujících řádcích si můžete přečíst příběh jedné mladé ženy a její zkušenost s Kariérovým centrem.

 

Jsem klientka Kariérového centra. Pomohli mi najít stáž i tréninkové pracovní místo, protože se mi nedařilo si najít sama brigádu – vždy mi napsali, že se mi ozvou a nebo že vzali někoho vhodnějšího. Moje první stáž přes Kariérové centrum byla v Moravské Galerii, kde jsem pracovala jako administrativní pracovnice v lektorském a marketingovém oddělení. Líbilo se mi tam, že se ke mně všichni chovali rovnocenně a byli všichni milí a hodní.  Tento rok jsem přes prázdniny pracovala zároveň v Sanasportu a v Muzeu romské kultury. V Sanasportu jsem dělala ve skladu s oblečením a obuví, kde jsem například přijímala zboží a řešila reklamace. V Muzeu pracuji jako administrativní pracovnice. Dělala jsem například korektury textu knihy o koncentračním táboře.  Kariérové centrum mi pomohlo v tom, že mi našli stáže, kde jsem se naučila hlavně komunikovat s lidmi a nebát se zeptat, když mi něco nešlo. Absolvovala jsem také různé kurzy, které Kariérové centrum pořádá. Naučila jsem se tam přes jaké stránky si hledat brigády či práce, jak dobře napsat životopis a motivační dopis. Momentálně jsem peer pracovnice v kariérovém centru, kde vytvářím plakáty na setkání a organizuji setkání svépomocné skupiny.

Vždy je lepší si hledat práci nebo brigádu sami nebo se aspoň o to pokusit, a když uvidíte, že to prostě nejde, tak v tom případě Vám v Kariérovém centru rádi pomohou.

 

Lokalita:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *