ZA ZÁŽITKY NA TÁBOR!

ZA ZÁŽITKY NA TÁBOR!

Název projektu: Za zážitky na tábor!

Doba realizace: 1. 7. 2022 – 31. 8. 2022

Donátor: Nadační fond Albert

 


ANOTACE PROJEKTU

Hlavním záměrem projektu je poskytnout příležitost získat a rozšířit dovednosti a kompetence dětí, které neměly jednoduchý start do života. Letní tábor je pro ně šancí se rozvíjet v oblastech, které je baví a v čem jsou dobré.

Projekt reaguje na fakt, že děti a mládež z prostředí sociálního vyloučení mají ztížený přístup k volnočasovým aktivitám, kvalitnímu a smysluplnému trávení volného času a nemají mnoho příležitostí dostat se za hranice svých domovů. Pro 20 dětí, které navštěvují nízkoprahové zařízení organizace, připravíme letní pětidenní tábor, na kterém zažijí spoustu zábavy, naučí se poznávat přírodu a sami sebe. Umožníme těmto dětem zažít něco, co je pro společnost běžnou součástí prázdninových radovánek a čeho by se pravděpodobně bez cizí pomoci nemohly zúčastnit.

Děti zažijí spoustu zábavy, naučí se poznávat nejen přírodu, ale také sami sebe, navážou nové sociální vazby a vzniknou nová přátelství. Tento intenzivní pětidenní prožitek bude pro děti nezapomenutelným životním zážitkem, který bude jistě umocněn i koronavirovou krizí, díky které byl výrazně omezen sociální kontakt, tolik důležitý pro správné formování osobnosti každého dítěte.

 

 

Kontaktní osoba:

Koordinátorka projektu:

Kristýna Kaniová

tel.: +420 730 894 676

e-mail: kristyna.kaniova@iqrs.cz

 

Projektová manažerka:

Adéla Vaňková

E-mail: adela.vankova@iqrs.cz