Příběh Josefa

Příběh Josefa

Příběh vznikl v rámci projektu PRÁCE PRO VŠECHNY – komplexní podpora zaměstnanosti zvláště ohrožených osob v Brně, který je realizován za podpory Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost plus. Tento příběh je důkazem toho, že někdy do sebe věci neuvěřitelně zapadnou a zafungují.

Registrační číslo projektu CZ.03.01.01/00/22_019/0000641

 

Pan Josef se před nedávnem přestěhoval do Brna a dozvěděl se o existenci naší organizace, která pomáhá Romům a Romkám, mimo jiné i v hledání práce. Protože se mu zaměstnání  nedařilo najít přes úřad práce, obrátil se s prosbou o pomoc při hledání práce na naše Kariérové centrum. Zde se při mapování jeho životní situace ukázalo, že by rád pracoval na pozici strážného. Protože na tuto pozici je u většiny zaměstnavatelů třeba mít certifikát strážného, nabídli jsme panu Josefovi možnost tento certifikát získat v rámci projektu „Práce pro všechny“. Pana Josefa tato nabídka velmi zaujala a z první návštěvy Kariérového centra odcházel s vytištěnými materiály, které je třeba nastudovat k tomu, aby mohl zkoušku na strážného úspěšně absolvovat a certifikát získat.

Shodou okolností jsme od spřáteleného zaměstnavatele dostali tentýž den do Kariérového centra poptávku na obsazení pozice strážného a tak ještě než pan Josef stačil dorazit z první schůzky v Kariérovém centru domů, volali jsme mu s nabídkou možnosti nástupu na pozici strážného, kde by dostal šanci si na podporovaném místě práci strážného vyzkoušet a v průběhu prvního měsíce absolvovat i rekvalifikační kurz. Pan Jozef nezaváhal ani vteřinu a řekl, že o práci má velký zájem. Na osobním pohovoru u zaměstnavatele následující den byl úspěšný a hned se se zaměstnavatelem dohodl na podpisu pracovní smlouvy a následující den nastoupil do práce.

Na závěr prvního měsíce u nového zaměstnavatele jsme panu Josefovi dohodli termín zkoušky k získání certifikátu strážného. Pan Josef měl ze zkoušky sice velké obavy, ale ukázalo se, že samostudium zvládnul skvěle a u zkoušky uspěl.

Jeho kvality a zodpovědný přístup velmi rychle zjistil i jeho manažer a pan Josef hned druhý měsíc povýšil a dostal na starost koordinaci týmu strážných, kteří se spolu s ním střídají na daném pracovním místě. Pan Josef bere svou pozici velmi zodpovědně a sám velmi aktivně přemýšlí nad tím, jak to zařídit, aby vše správně fungovalo. Momentálně řeší to, jak zajistit dodržování všech bezpečnostních pravidel svých kolegů. Moc panu Josefovi držíme palce a věříme,  že se mu pracovní místo podaří udržet.

Nedávno nám pan Josef poslal tuto zprávu: